השאירו כאן פרטים ונחזור בהקדם!

אודות
מכון אבני דרך

אודות המרכז

אבני דרך הינו מרכז אבחון וטיפול רב תחומי הנותן מענה מקצועי רחב לילדים, נוער, מבוגרים ומשפחות, בטווח רחב של קשיים ואתגרים.
אנו מקיימים טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים בהבעה ויצירה, יעוץ ואבחון.
הגישה הטיפולית ומשך הטיפול מותאמים לגיל המטופל, לסגנון האישיות ולאתגר עימו הוא מתמודד. אנו מציעים:

הנחת היסוד שלנו היא שבכל אדם טמונים כוחות ריפוי ופוטנציאל להתפתחות ולמימוש עצמי. טיפול מחולל שינוי במערך הנפשי של האדם, מוביל להרחבת המודעות ולשיפור כישורי ההתמודדות והתפקוד. מטרתנו היא לחולל תמורה פנימית, לקדם רווחה נפשית, ולהביא לצמיחה אישיותית ובין אישית.
 לצד פעילותנו הטיפולית אנו מקיימים מערך אבחוני הכולל אבחונים פסיכולוגים, פסיכודידקטים ואבחוני קשב ומציעים יעוץ וליווי בתהליכי למידה והתאמות בדרכי היבחנות.
 אנו מאמינים ביחס מקצועי ואמפטי ומציעים מרחב טיפולי מכיל ומקדם.

תחומי הטיפול שלנו:

מעולמן של נשים

ילדים - בעיות רגשיות, התנהגותיות וחברתיות

נוער- קונפליקטים בגיל ההתבגרות

צוות המרכז:

אתי מנדל

פסיכולוגית קלינית מומחית

אני פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ומומחית מטעם משרד הבריאות. אני מטפלת במגוון רחב של בעיות נפשיות ועוסקת בתהליכי התפתחות וצמיחה אישית.
לאורך 20 שנות התפתחותי המקצועית עסקתי בטיפול במסגרות מרפאתיות ואשפוזיות בבריאות הנפש, בשירות הפסיכולוגי החינוכי ובמסגרות פרטיות. בשנים האחרונות אני מטפלת בקליניקה פרטית. אני מנוסה בטיפול בקשת רחבה של בעיות פסיכולוגיות וקשיים נפשיים.
אני עוסקת בטיפול במבוגרים, מתבגרים ילדים והגיל השלישי בטיפול יעוץ והדרכת הורים. לצד עבודת הטיפול אני עוסקת באבחון פסיכולוגי.
אני מאמינה ביצירת מרחב טיפולי אינטגרטיבי מותאם לצרכי המטופל המבוסס על הגישה הפסיכודינמית בשילוב עקרונות קוגניטיביים התנהגותיים, מיינדפולנס ודמיון מודרך.
אני רואה את מטרות הטיפול כרחבות ומותאמות למטופל ולצרכיו. פעמים רבות אנשים פונים לטיפול בשל סימפטום המופיע בחייהם ומשבש את מצבם הרגשי והתפקודי. זה עשוי להיות שלב ראשון בטיפול שמוביל בהמשך לתהליך גילוי עצמי עמוק, להרחבת המודעות העצמית ולמימוש והגשמה עצמית.
הגישה האינטגרטיבית לטיפול, המבוססת על הטיפול הפסיכודינמי, לצד שימוש בשיטות טיפוליות נוספות מובילה לשיפור במצבם של מטופלים. הגישות הטיפוליות מותאמות לסגנון האישיותי ולאופי הסימפטום. גישות אלו יעילות ומבוססות תוקף מחקרי.
אני מקיימת טיפול פסיכולוגי גם באנגלית ובצרפתית ומאמינה בחשיבותו של טיפול רגיש תרבותית, המותאם לרקע של המטופל.

יעל שהרבני

מטפלת באומנות

אני מטפלת רגשית באמנות ועובדת שנים רבות עם ילדים. אני עוסקת בטיפול בהפרעות קשב וריכוז, קשיי שפה, חרדות, עיכוב התפתחותי, קשיים חברתיים ובעיות התהגות שונות.
אני בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל במגמת טיפול באמנות. התמחתי בטיפול דיאדי בסמינר הקיבוצים ובטיפול בארגז החול בשיטה היונגיאנית. כמו כן, אני בוגרת מסלול פסיכותרפיה לנפגעי טראומה למבוגרים וילדים בנט"ל. 
במהלך שנותי בעולם הטיפולי עבדתי עם מגוון רחב של אוכלוסיות במסגרות טיפוליות שונות. יש לי ניסיון רחב בטיפול בילדים בגיל הרך במסגרת גנים ובילדים במסגרת בתי ספר. עבדתי עם נוער בסיכון, ילדי פנימיות ובמסגרות לבריאות הנפש.
לצד עבודתי עם ילדים אני משלבת הדרכה שוטפת עם ההורים, המהווים חלק חשוב ומהותי בתהליך הטיפולי. לפי השקפתי, שיתוף פעולה הדוק עם הבית ושיחות קבועות עם ההורים הינם תנאי להצלחת הטיפול.
אני עובדת לפי הצורך בשיטת הטיפול הדיאדי שמשמעותו טיפול הורה -ילד. שיטת הטיפול הדיאדי רואה בקשר של הילד עם ההורים את מוקד ההתערבות. בבסיס השיטה עומדת ההבנה כי הילד מפתח יחסים יחודיים עם כל אחד מהוריו וכן עם זוג ההורים ולכן זקוק להשתתפות פעילה של שני הוריו בחווית התהליך הטיפולי.
כמטפלת באומנות אני עובדת עם ארגז חול, חומרי יצירה ואמנות וחומרי מיחזור. החוויה במרחב הטיפול היא של מקום בטוח להתבטא בו וליצור ללא שיפוטיות ובקצב המתאים.
אני מאמינה שילדים זקוקים להקשבה ואמפטיה, לתמיכה, להצבת גבולות וליצירת מקום בטוח ובעיקר למבוגר משמעותי שיאמין בהם. אני מתייחסת לכל ילד כעולם ומלואו, באופן יחודי לו, למשפחתו ולמערכת שעוטפת אותו, תוך שימת לב ליכולותיו, קשייו ואפיוניו היחודיים.